Co Vás o nás může zajímat:

• Knihovna ve Štokách se nachází na Českomoravské vrchovině mezi městy Havlíčkův Brod a Jihlava. Má více než stoletou tradici. Profesionálně působí od konce sedmdesátých let minulého století.

• Zastává funkci veřejné knihovny pro městys Štoky a okolí.

• Od roku 1999 je knihovna plně automatizována. Od té doby vlastní také veřejně přístupný internet. Uživatelé mají k dispozici dvě internetová místa. Od roku 2005 je přístup k internetu zdarma.

• Čtenáři si mohou půjčovat z bohatého fondu knih (více než 10 000 svazků) a 15 docházejících exemplářů periodik. Knihy, které čtenář v knihovně nenajde, je možno objednat prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

• Pobočkou knihovny je Místní knihovna ve Smilově. Jako knihovnice zde pracuje paní Libuše Skořepová. Otevřeno je každé pondělí od 15:30 do 17:30 hodin.